11. klassi karjääriretk Tartusse 25. november valdek.rohtma

Reedel, 23. novembril oli 11. klassil teistmoodi koolipäev: toimus KredExi karjääriretk kolme Tartu ettevõttesse. Torm Metall OÜ-s saime tutvuda metallitöötlemise kaasaegse tehnoloogiaga ja sellega, millised on antud ettevõtte ohutusnõuded. Tüdrukutele meeldis eriti see mõte, et just õrnema soo esindajad on paremad töötajad isegi sellises ettevõttes, kuna nad on täpsemad ja kohusetundlikumad. EstHus OÜ on tunnustatud puitmajatehas. Saime nende kvaliteetseid ja funktsionaalseid maju ka seestpoolt uudistada. Viimasena külastasime Tervisliku Piima Biotehnoloogiate Arenduskeskuse OÜ-d, kus käisime kahes laboris ning saime lisateadmisi bioloogiatunnis õpitule. Väga huvitav fakt oli see, et piimhappebaktereid sisaldava Südamesõbra toidulisandi väljatöötamiseks kulus ettevõttel kuus aastat. Karjääriretk oli sisutihe ja hariv ning korraldajate poolt väga hästi ette valmistatud. Kõlama jäi mõte, et tänapäevased ettevõtted vajavad haritud ja iseseisvalt mõtlevaid noori.