Ajalooline mälumäng 22. veebruar valdek.rohtma

Tartu Linnamuuseum kutsus vabariigi sünniaastapäeva eel ajaloo kallakuga mälumängule nii linna kui maakonna noori. Võistlused toimusid kahes vanuserühmas: 6. – 9. klass ja gümnasistid.

Meie  kooli esindas 8. klassi meeskond koosseisus Alger Avi, Mikk Karmiste, Kevin Merilaine ja Kevin Paulson. Gümnasistidest olid võistlustules Heiko Pärl, Ken Kaevats, Mattias Avi ja Reimo Znamenski. Kõigil võistlejatel on pikemad või lühemad võistluskogemused erinevatelt mälumängu turniiridelt ja  küllap see oli seekord suureks abiks.

Küsimused puudutasid eelkõige Tartu ajalugu, EV käekäiku sh Vabadussõda. Kuid mitte ainult. Oli teadust, sporti ja muudki. Mõttelahing oli pingeline mõlemas rühmas. Siiski võitlesid 2. koha välja gümnaasiumi noored, olles tihedas konkurentsis Treffneri gümnaasiumi võistkondadega. Mängu käigus nauditi ka esikohal olemist.