Meie lood

Droonikaamera all sportima: Võnnu Keskkool paneb lapsed spordinädalal proovile 25. september valdek.rohtma

Spordinädala raames panevad Võnnu Keskkooli 168 õpilast end proovile takistusi ületades ja ühiselt tantsu vihtudes.

Juba sel teisipäeval võtsid omavahel mõõtu algklasside õpilased, kes liikumismängudes peavad teateveos spordimatte vedama ja sulgpallireketiga osavalt palliga finiši suunas manööverdama. Noored saavad kätt harjutada täpsusvisetes, rullsuuskade teatevõistluses, tõukerattaslaalomis ja nöörpakkude osavusteates.

Tõsine katsumus ootab ees ka 4.-9. klassi õpilasi, kes peavad Võnnu uue kergliikustee läbimiseks ületama mitmesuguseid takistusi, omavahel võistlema ning takistusrajal ei puudu ka teadmiste kontroll.

Paremusjärjestus jagatakse jalgpallislaalomis,  longboardiga kiirendussõidus, viktoriinis „tunne liiklust!”, täpsus- ja möödavisetes, maahokislaalomis, kombineeritud tõkkejooksus, rullsuusa vigursõidus, jalgrattaga aeglustussõidus, kiirviktoriinis „tunne oma kooli!” ning tõukerattaga teatesõidus.

Spordinädala õnnestumises löövad kaasa kooli gümnasistid, kel seekord vastutusrikkas abistaja ja juhendaja roll. Stardipaugu uuel kergliiklusteel annab Kastre vallavanem Priit Lomp, misjärel lastakse taevalaotusesse lahti ka droonikaamera, mis kogu tegevust jälgib ja talletab.

Spordinädala lõpetab Võnnu Keskkoolis tantsukava tervele kooliperele! Reedel tõmbavad nädala kokku aga Lähtel maastikujooksuvõistlusel osalevad õpilased, et pühapäeval koolistaadionil toimuvaks Mihklipäeva jooksuks jälle tagasi kodukandis ja heas vormis olla. Innustust lisab tõsiasi, et direktorist kiiremate õpilaste vahel läheb loosi üks suur tort.

„Tipptulemuste ja sirguvate sportlaste kõrval on väga oluline ka iga rõõmus ja aktiivne liikumist armastav noor, kes loodetavasti kutsub ja innustab kaasa liikuma ka vanemaid ning nii on tervem ja õnnelikum terve kogukond!“ leiab Võnnu Keskkooli direktor Valdek Rohtma.

Võnnu Keskkooli kui Liikuma Kutsuva Kooli sportlikutest teemapäevadest on varem toimunud Jaak-Heinrich Jagori juhendamisel kergejõustiku demopäev ühes staadioni avamisega; Suusaakadeemiaga koostöös rullsuusapäev; Eesti Suusaliidu ja kahevõistleja Kristjan Ilvesega koostöös suusahüpete päev Maru mäel. Kuhugi pole kadunud ka traditsioonilised spordipäevad. Lisaks eelnevale - Võnnu Keskkool pakub mitmesuguseid huviringe ja jätkab erinevate spordialade tutvustamist.

Valdek Rohtma

Võnnu Keskkooli spordifanaatikust direktor