Ettevõtlusküla külastus 23. september valdek.rohtma

Vastu suve lõpetasime ärinõuandla koolitusega 7. ja 8. klassile: meeskondades õpiti oma ettevõtlusideid kirja panema ja nuputama, kuidas neid teostada. Koolitaja sõnul oli äge ja töine hommikupoolik.

Nüüd on toonased osalejad jõudnud 8. ja 9. klassi. Preemiaks tehtu eest saadi reis Tartu ettevõtluskülla ja külaskäik sai teoks 17. septembril.

Tegevused erinevates küla ettevõtetes olid mängulised ja paari tunni möödudes oldi taas vaid õpilased, aga kogemuse, kuidas päriselus asjad käivad, said kõik. Õpilaste väitel oli aega ilmselgelt vähe ja kogu aeg tuli oma tegemistega kiirustada. Tunde, kuidas firmal elu sees hoida ja raha teenida, said noored kindlasti. Oma firma omamise tunde saamiseks läks aega, aga kui töö käima läks, oli päris põnev.

Lõbus, imeline ja huvitav tunne oli millegi konkreetsega hakkama saada. Firmas toimetamine pani pisut mõtlema ka oma tulevikule.

Eranditult kõik noored pidasid külaskäiku õnnestunuks ja loodavad, et see käik ei jää viimaseks. Vahelduseks tavalisele koolipäevale olid tunnid ettevõtluskülas harivad ja mäng ei tundunudki lõpuks enam mänguna.