Euroopa Parlament, me tuleme! 31. märts valdek.rohtma

Esmaspäeval alustavad gümnasistid reisi Strasbourgi. Eelkõige ootab ees Euroopa Parlamendi külastus, kohtumised ja esinemised. Et ennast erinevate maade noorte hulgas turvalisemalt tunda, asjatundlikumalt suhelda ja käsitletavates probleemides orienteeruda, valmistuti õpetaja Karin Muoni juhendamisel ette erinevad teemad. Töötati ja tulemusi esitleti rühmadena. Euroscola päeva raames kuulasid ettekandeid 8. ja 9. klass, lisaks õpetajad.
Käsitlemist leidsid taastuvenergia, turvalisuse, valimiste, migratsiooni ja integratsiooni, tööhõive ning Euroopa tuleviku teemad. Tööd oli tehtud süvenemisega ja nauditav oli ettekandeid kuulata. Kusjuures ei olnud tegu vaid materjali ettekandmisega, vaid suudeti vestelda, mõtteid vahetada ja küsimustele vastata-seda kõike inglise keeles.
Oleme üsna kindlad, et hea ettevalmistusega noored suudavad tutvustada oma kooli, teha tööd gruppides ja olla tasemel kaaslased ka Europarlamendis.