Gümnasistid kohtusid pankrotihalduri ja õigusmagistrandiga 23. veebruar valdek.rohtma

Oma õigusi ja kohustusi peaks teadma igaüks, sest maksude ja lepingutega hakkavad kokku puutuma kõik praegused noored. Selleks ongi ka Eestis programm ELSA (The European Law Students’ Association), mille liikmed õpilasi teadlikumaks tegemas käivad.

Esinejad käsitlesid järgmisi teemasid: maksusüsteem Eestis, laenude võtmine ja tagasimaksmine, võlad, pankrot, lepingute liigid ja erinevused, töötaja ja tööandja õigused ja kohustused jms. Koos analüüsiti töölepingutki.

Õpilaste arvates olid loengud väga head. Nii mõnigi ütles, et need viidi läbi just nii, nagu üks loeng olema peaks: ei esitatud ainult teooriat, vaid toodi palju näiteid tegelikust elust. Samuti olid käsitletud teemad õpilaste sõnul neile väga olulised ja vajalikud. Leiti, et õigusvaldkonna kokkusaamisi võiks neile palju rohkem olla, sest teema on lausa eluks kasulik. Esinejate sõnul esitasid õpilased nutikaid küsimusi ning olid aktiivsed kaasamõtlejad.