Gümnasistiks pühitsemine - teretulemast 10.klass 25. september valdek.rohtma

Kümnendike keskkooliõpilaseks pühitsemise päev ehk rebaste ristimine sisaldas palju erinevaid emotsioone nii rebastele kui ka jumalatele, kelleks 12nda klassi õpilased.

Kõik algas vande andmisest, mida otsustasime see aasta teha varbaga. Rebasekutsikad said mekkida huvitavaid maitsekombinatsioone, et ergutada oma meeli. Terve päeva jooksul kõlas neljarealine laul jumalate auks, kui jumalad seda soovisid. Tulevaste gümnasistide harimiseks lasime neil meelde jätta ühe ladinakeelse tsitaadi. Keeled tulevad elus kasuks! Liikumine toimus paberteibiga kindlaks määratud aladel, kus tuli käia vastavalt 12ndike juhistele. Värsketel kümnendikel avanes ristimise raames võimalus mängida mitmeid mänge. Näiteks toolimängu muusika saatel, kus iga järgeva ringiga võtsime ühe tooli vähemaks, anda edasi õuna, nii et igaüks saab väikse ampsu ning annab suuga edasi, ühendatud kätest näoga publiku poole saamine, kinni seotud jalgadega jalgpalli mängimine kolmestes tiimides. Lisaks veekausist kummikommi kätte saamine, ninaga jahu seest rosina otsimine ning kõigist rebastest püramiidi moodustamine.

Kui algus läks vaevaliselt, siis lõpus nautisid pühitsemist enam-vähem kõik, kes natuke rohkem, kes natuke vähem.