Gustav Suits 135 03. detsember valdek.rohtma

On inimesi, kelle elu kaob aegade hämarusse ja neid, keda ei unustata. Võnnu mailt pärit G. Suitsu sünnist möödus 30. novembril 135 aastat. Sel puhul oli koolimajas tavapärasest pidulikum õhkkond:
direktor Valdek Rohtma alustas kokkuvõttega 1. trimestril toimunust, seejärel pakkusid muusikalise kingituse Tartu 2. muusikakooli õpilased, vanema kooliastme noortega vahetas mõtteid kirjandusteadlane Aare Pilv ja päeva lõpuks võisid soovijad nautida kultuurimatka Tiiu Meeritsa asjatundlikul juhendamisel.

Me ei jäänud siiski lootma vaid külalistele; abituriendid tegid põneva ja omapärase ekskursi kirjaniku elukäiku. Pantomiimina lavastatud sündmusi esitati humoorikas võtmes, aga iga pildi taga olid kirjaniku elust võetud tõetruud seigad.
Ka külalise kutsumisel oli kindel põhjus. Nimelt oli Aare Pilv kirjanik, kes pälvis sel aastal oma kogumikuga G. Suitsu luulepreemia, mida antakse välja alates 2004st aastast. Nimetatud preemia on pälvinud mitmed tuntud kirjanikud.

Ettevõtmise õnnestumisse panustasid kooli- ja külaraamatukogu ning rahaliselt toetas kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp.