Meie lood

Head uut kooliaastat 03. september valdek.rohtma

Austatud koolipere! Mõtlen siinjuures meid kõiki, kes täna kohale on tulnud: armsaid õpilasi, õpetajaid, lastevanemaid, valla esindajaid ja teisi külalisi. Mõtlen tegelikult ka neid, kes hiljem tulevad ja küsivad siinolnute käest, et kuidas aktusel läks.

Kuulsin hiljuti ühe vestluse käigus fraasi „Ei viitsi!“ ja see jäi mind vaevama ning hiljem mõtisklesin endamisi - kuidas nii saab? Minu jaoks „Ei viitsi“  fraasi pole olemas. Ei tohiks olla. Selle on loonud rumalad, laisad või nõrgad. Tahaksin, et Võnnu Keskkoolis mõtleme ilma selle väljendita. Kui ei oska, saab õppida, kui ei jaksa, saab abistada, kui ei suuda, saab appi kutsuda. Keegi meist ei taha ju olla nõrk, rumal, igav. Ikka virk, tubli, teha midagi väga-väga hästi. Ja nii ei sobi kasutada kunagi „Ei viitsi-t“. Pole vaja.

Kes on koolimajas või selle ümbruses käinud, on näinud muutusi. Staadion on kohe valmimas, koolimajja saab peagi kaldteed mööda ratastooliga.

Majja sisse vaadates on ühes tiivas uus klassiruum, mõned tööruumid, inva-WC ning renoveeritud söökla koos söögisaaliga. Algavast õppeaastast alates saame süüa siinsamas valminud maitsvat toitu.

Peaaegu kõik klassiruumid saavad projektorid, püüame järgemööda kõlbmatuks muutunud mööblit välja vahetada. Uuel kalendriaastal on ootamas fuajee renoveerimine ja loodetavasti ka koolimaja keldri kasutuselevõtmise projekt ning palju muud.

Muudatusi on muidugi veel - üks neist minu isikus, ja ma tahan siin üle öelda, et ei kavatse endale lubada mitteviitsimist. Meenutage mulle neid sõnu, kui peaks vaja olema!

Koolijuhina on mul rõõm väga paljude asjade pärast, kuid jagub ka muresid või seiku, millega tööd tuleb teha. Ja väga kiiresti! Personali komplekteerimine on üks neist. Ühe õpetaja äkiline kooliperest lahkumine ning pikemat aega täitmata, kuid tuntava vajadusega spetsialistide ametikohad on justkui jäämäe nähtav osa.

Eks koolieluga on nagu Tallinna linnaga, et see ei saa kunagi valmis. Tööd on palju teha ja ma olen väga tänulik meile kõigile, kelle mõte, sõna või tegu on kooli arengule kaasa aitamas. Teeme koos, teeme parimat, mis välja mõtleme ja jõukohane on – sest teeme seda endale!

Jaksu ja eriti tänasel päeval. Imeilusat uue õppeaasta algust!

Lõpetuseks parafraseeriksin popstaar Nublu sõnu – Võtan jope, lähen kooli! Sina kah?

Valdek Rohtma, 03.09.2018

Jaksu ja eriti tänasel päeval. Imeilusat uue õppeaasta algust!

Valdek Rohtma, 03.09.2018