Helkurkõnd Võnnus 28. november valdek.rohtma

Pimedal ja vilul hilissügise õhtul on sõpradega turvaline ja lõbus külavahe teel lihtsalt aasides ja üksteist nügides lonkida. Aga kas ikka on turvaline?

Üle-Eestiline ennetusüritus liiklusturvalisuse tõstmiseks toimus 26. novembril. Helkurikõnd algas kõigi jaoks 18.00. Meie kogukonnas oli eestvedajaks Võnnu noortekeskuse juht Veronika Kongi. Kõnniga liitusid meie kooli noored ja osalemas-toetamas oli kooli juhtkond.

11. klassi noormees Kaspari Belisaar aitas meelde tuletada helkuri õiget valikut ja kandmisviise. Varuks olnud helkurid jagati neile, kel see puudus. Külalised Õnneleid Liikluskoolist näitasid helkureid, mida poest osa saab ja millised töötavad, millised mitte. Tähtsam üle korratud, asuti kõndima, et üle kontrollida, kui nähtavad või nähtamatud me pimedal teel oleme.

Ettevõtmise eesmärk oli endale ja lähedastele meelde tuletada, kui tähtis on kanda õiget helkurit, et
pimedatel õhtutel ilusti koju jõuda.

pimedatel õhtutel ilusti koju jõuda.