Kaitse end ja aita teisi 30. aprill valdek.rohtma

Et saada eluks vajalikke ohutusalaseid teadmisi ja oskusi  ning osata otsida vajadusel abi, osaleme Tartumaa koolidele pakutavas õppeprogrammis “Kaitse end ja aita teisi“. Erinevad koolitajad räägivad liiklus-, tule- ja veeohtudest, õpetavad esmaabi tähtsamaid tarkusi ja sel aastal on teemaks ka küberturvalisus.

Koolitusel osalevad 5. ja 6. klassi õpilased. Loodetavasti saame õppimisega maikuu lõpus ühele poole ja siis selguvad need, kes lähevad kooli esindama maakondlikku laagrisse. See toimub Palal. Laagripäevad on põnevad ja sinna pääsemise nimel tasub pingutada.

Täna alustas teadmiste jagamist Rene Šimko päästeametist. Juttu oli vee- ja tuleohutusest. Teooriale lisaks näidati videoid, jagati näpunäiteid mõningate vahendite kasutamise kohta. Õpilased olid julged oma teadmisi näitama, samuti kogemusi jagama. Mõttevahetus muutus aeg-ajalt nii aktiivseks, et külaline oli sunnitud sekkuma-seda kõige paremas mõttes.

Küberturvalisusest oli rääkimas noorsoopolitseinik Kirsika Jõks. Kuidas internetis ohtlikke olukordi ära tunda ja vältida, kelle poole abi saamiseks pöörduda-sellest kõigest oli juttu. Tegelikult on õpilased ohtudest teadlikud ja räägivad julgesti kaasa, aga kunagi pole liig üle korrata.

Ees ootavad esmaabi teemad ja liikluskoolitus, aga neist juba hiljem.

Ees ootavad esmaabi teemad ja liikluskoolitus, aga neist juba hiljem.