Kastre valla ohutuspäev Võnnu Keskkoolis 27. mai valdek.rohtma

Olen tegija, suudan aidata ennast ja teisi, väärtustan oma tervist, sest ainult nii elan oma elu täiel rinnal ja vastutustundlikult.  Tähed sünnivad igal poole ja nii suudan mina särada.

Meie rikkuseks on meie inimesed. Hoidma ja hoolima peame õppima maast madalast ennast ja kõiki enda ümber. Saatus on vahel karm, kuid ühiselt mõistes, aidates ja toetades saame ühiskonnana hakkama rõõmsamalt ja elujaatavalt. Ka erinevused on rikkuseks!

Sellise motoga läksime reedel, 24. mail vastu 3T projektipäevale, mis kandis Kastre valla ohutuspäeva nime. Külla tulid MTÜ Vigastatud Võitlejate ühing, Eesti Paraolümpiakomitee, Eesti Invaspordi Liit, Tartu Tervishoiu Kõrgkool ja kapten Lauri Teppo. Viimane on meie noortega tuttav riigikaitse õppuste ja käsipalli treeningute kaudu.

Loetelu jälgides torkab silma, et kõik erinevad ühingud on tavapärasest erineva suunitlusega. See meie taotlus ongi: olla koos ja tegutseda inimestega, kes on meist erinevad. Me kõik peame endale teadvustama, et elame kõrvuti ränga trauma või haiguse üle elanud inimestega, peame mõistma tugeva tervise hoidmise reegleid ja neid järgima.

Viie tunni jooksul liikusid õpilaste rühmad saatjatega nii õues kui majas, panid oma võimed proovile multi-fit rajal, mängisid istevõrkpalli vigastatud noormeestega, kuulasid missioonidel käinud sõjamehe muljeid, kuulasid-vaatasid ettekannet parasportlaste elust ja said aimu tervishoiu kõrgkooli tegemistest. Koos juhendajatega oli võimalus kaasa lüüa, proovida, uurida. Meie külalised olid seekord erakordselt värvikad inimesed, kellega koos oli mõnus sportida, katseid teha ja mõttes kaugetes maades ringi rännata.

Ohutuspäeva lõpetamisel tänas projekti juht Erika Tiiman külalisi tänukirja ja meie kohaliku meega. Kiita said kõik osalejad.

Tagasisidena on kirjas vaid ülivõrdes hinnangud. Nii rahul ja arvamistes ühel meelel ollakse harva.