Kelgukoerad 21. mai valdek.rohtma

Esmaspäeval, 20. mail toimus 3.klassi aktiivne koolipäev Ahunapalus kelgukoerte treeningkeskuses. Esimene tund oli loodusõpetus- saime teadmisi kelgukoerte  välimuse kohta, väga põhjaliku ülevaate malamuutide toitumisest ja eluviisist. Järgnes füüsika, kus arutasime, mis jõud kõik koerarakendi suurust ja kiirust mõjutavad. Uurisime erinevaid sõiduvahendeid, millega koerarakendiga sõita või võistelda saab.

Järgnes veel meie kooli  õppekavast puuduv- nunnutamise tund. Õpilased said tuttavaks kõikide kelgukoertega, keda oli ligikaudu 30. Neid sai kallistada, silitada, sakutada- koerad olid sõbralikud ja kannatasid ära kõik  kätepaarid.

Muusikatunnis kuulasime veerand tundi kaunist muusikat ja jälgisime videolõiku koerte talvistest tegemistest.

Järgnes väga mitmekesine  kehaline kasvatus- kõigepealt tegime minimatka, kus  soovijad said proovida, mis tunne on, kui oled rakmetega suure koera küljes kinni ja tema muudkui tõmbab. Pärast minimatka mängiti kondiotsimismängu ja seejärel said õpilased aja peale  paarikaupa end rakendiks ühendada ja nõndaviisi jooksuringi teha.

Kui sportlikud katsumused läbitud, tõsteti lõkkelt maha supipada. Peremees oli valmistanud imemaitsva lõkkesupi ja seda saime siis rahus süüa, kuni algas kunsti tund. Iga laps sai endast lasta teha imeilusa foto koos uhke kelgukoeraga.

Täname vahva päeva eest meie vastuvõtjat Heinrich Lukki ja tema abilisi Hannat,  Helenat ja Kristinat.