Koolipäev ratastel 20. september valdek.rohtma

Võnnu kooliperel polnud täna vahet, missugused rattad all olid, liiguti kõikvõimalikul: rulluiskudel, ruladel, tõuke- ja tavaratastel. Seda tehti vigursõidurajal, BMX stiilis ja erinevaid tõukerattaid kasutades. Abiks olid Siim Lepik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist ja Aigar Nuuma Eesti Tõukerattaliidust.

Kuna eelnevalt oli teada, et kooli tulemiseks kasutataks võimalikult oma jalg- või tõukeratast, oligi maja ümbruses tavatult palju seda liiki sõiduvahendeid. Kui me tavalisel koolipäeval niisugust pilti näeksime, oleksime ülimalt rõõmsad.

Kõik said nautida väikest võistlusmomenti, tunda rõõmu hoogsatest poognatest tõukerattal, teha asjatundja käe all väikese trikisõidu ja liikuda vastvalminud kergliiklusrajal koos kaaslastega. Unustada ei tohtinud reegleid, sest politseinik Kirsika Jõks oli kohal ja tuletas meelde liikluse põhitõdesid.

Lisaks õuetegevustele joonistasid 1.– 3. klassi rühmad oma unistuste ratta ja nüüdseks on näitus joonistustest väljas. Uuel koolinädalal saavad seda vaadata ka koolikaaslased.

Lõpuks on tähtis teada, et koolipere jaoks korraldasid oma praktilise tööna ürituse 11. klassi noormehed Karel Kaldjärv ja Oskar Kontro, keda juhendas Valdek Rohtma. Kuna juhendajale on teema hingelähedane, oli päevas mõndagi ootamatult põnevat: kasvõi tema enda erinevate jalgrataste ja jalgratturikostüümide väljapanek.

Noormeestele olid toetajaliikmeteks klassikaaslased ja õpetajad. Igal juhul hea kogemus koostööst.

Kogetu põhjal julgeme väita, et meie õpilased ei liigu tagasihoidlikult, vaid teevad seda iga päev ja erinevatel viisidel. Oleme terved ja sportlikud!