LAULUPEOLE! 04. juuni valdek.rohtma

Sel suvel ootab pealinn Tallinn taas laulma ja tantsima! Toimumas on XXVII laulu- ja XX tantsupidu “Minu arm”. Suurel ühislaulmisel saab sel korral osaleda ka Võnnu KK Lastekoor. Rõõm laulupeole pääsemisest oli väga suur, sest ettevalmistusperioodil panustasime täiega ja tulemuste ootamine oli ärev aeg! Meie kooli lastekoor esindab Kastre valda 16 õpilasega.

Sel hooajal oli kooris osalevate tütarlaste arv väiksem kui laulupeo miinimumkoosseis lubanuks ja seetõttu otsis dirigent lauljaid naaberkoolidest. Ahja Koolist liitus meiega 3 ja Melliste Algkoolist 4 lauljat. Proove tegime koorilaulu tundides eraldi ning laululaagrites (6 korda) koos. Osalesime ka 2- päevases laululaagris Alatsivi koolis koos Kõrveküla, Alatskivi ja Tartu Hansa Kooli lastekooridega.

Meie „ühendkoori” oli lisaks ettelaulmistele võimalus kuulata ka kooli kevadpeol ja segakoor „Rõõmusõõm” sünnipäevakontserdil. Kuna laulupeorepertuaaris oli lastekooridel Pärt Uusbergi laul „Igaviku tuules” koos segakooridega, siis „Rõõmusõõmu” soovil tegime koostööd ja esinesime koori 5. sünnipäeval vallavanema taluõuel. Jälle uus ning meeldiv kogemus nii kooridele kui ka dirigentidele. Kuigi on tulemas suvevaheaeg ja lõpuaktused, püüame kasvõi vähendatud koosseisus osaleda ka Kastre valla ühendkooridega koos TuleTulemisel Haaslava laululaval.

Tänan südikaid laulutüdrukuid, nende vanemaid ja õpetajaid, kes meie laulupeole pürgimisele on kaasa elanud ja soosivalt suhtunud ning soovin jätkuvat meeldivat koostööd! Meie laulupeol viibimise aeg on 5.07.-7.07- ni.

Kohtumiseni laulupeol!

Mare Muru