Liivide etluskonkursil osalemisest 24. märts valdek.rohtma

Liivide etluskonkursi piirkonnavoor toimus 21. 03. Liivi muuseumis. Maakonnast osales 22 õpilast ja linnast 10. Üle aastate oli see üks osalejaterohkem üritus. Hirm, et Liivi nimi unustusehõlma võib vajuda, on seega ennatlik.

Konkursil osalejad valmistasid kodus ette vabalt valitud luuletuse Juhan või Jakob Liivi loomingust ja proosapala J. Liivi luuleauhinna laureaatidelt. Viimaseid on hetkel nimekirjas 40.

Võnnu keskkooli esindas Keitlin Kitsing 10. klassist. Draamaringis käijana pole esinemine Keitlinile võõras, kuid niisugusel konkursil oli ta esimest korda. Kõige tähtsamaks peab Keitlin  õige teksti leidmist. Lugu peab olema omane ja kõnetama esitajat. Kõik osalejad ei saa laureaatideks, aga õppida teiste esinemistest ja nautida esitusi on võrratu tunne.

Seekord lähevad vabariiklikku lõppvooru Tartu linna esindajana HTG neiu Kirke Aer  ja maakonnast Lähte gümnaasiumi abiturient Joosep Lamp. Otsepääs lõppvooru on alati ühel õpilasel J. Liivi nime kandvast Alatskivi koolist. Seekord osutus valituks 7. klassi neiu Hella Hildegard Niitra.

Lisaks esinemistele pakkus võrratu tunni Liiviga muuseumi teadur Tanar Kirs. Juttu oli seikadest, millega tavalises koolitunnis ehk kokku ei puututa. Kokkuvõttes väga huvitav tund karismaatilise õpetajaga.

Mõtteid vahetades uurisime üksteiselt, et milles küll peitub Liivi luule võlu. Üks vastustest pärineb muuseumi seinal olevast tekstist, mille on kirja pannud Fr. Tuglas.“ Kui vähenõudlikud on tema ained ja kui väikesed ta luuletehnilised oskused! Sisuks mõttekilluke, tundmusraasuke. Vorm kui lapse leelutus, katkeline kogelus. Ja sellekski piisab tal, nagu ta ise kaebab, püsivust ainult kolmeks minutiks. Ning ometi ei saa me teda lugeda ilma südamevärinata.“