Lugemisisu 21. mai valdek.rohtma

16. mail kogunesid 1.-5. klassi õpilased Võnnu kultuurimajja, et kohtuda lastekirjanik Anti Saarega ja tõmmata joon alla „Lugemisisu“ esimesele hooajale.
Meie külaline on lastekirjanduses juba tunnustatud tegija. Raamatute „Kuidas meil asjad käivad“ ja „Mina, Milda ja meister Michel“  eest on ta pälvinud Eesti Lastekirjanduse keskuse poolt välja antava Aasta Rosina auhinna. Samuti on Järje Hoidja auhinna vääriliseks peetud Pärdi lugude avaraamatut „Pärt ei oska saltot“.
Lasteraamatuid hakkas ta kirjutama siis, kui sai isaks. Nii jutustab esimene lasteraamat  „Kuidas meil asjad käivad“ pereelust ja Pärdi lood on  inspireeritud kirjaniku noorima poja äpardustest argielus.
Võnnu lapsed said teada, et külalise kodukant Kavastu pole meist mitte kaugel ja et üle jõe saamiseks on mitu erinevat varianti- saab kasutada paati või hoopiski parve ning julgemad võivad hoopiski ujuda.
Kui tänapäeval arvame, et kirjanikud panevad oma lood kohe kirja arvuti abil, siis Anti Saar kannab kaasas vihikut, kuhu paneb lood esialgu kirja. Seda, et vihiku kaotsi minnes tema avaldamata teosed kellegi teise omaks võiks saada, ta kartma ei pea. Nimelt on käekiri võõra jaoks justkui loetamatu salakiri.
Ja et lugemine laseb meil minna hoopis teise maailma ja  mõelda end kelleks iganes, luges autor lastele ette kaks lugu: „Pärt ja ploomid“ noorematele ning vanematele kogumikust „Juturaamat“ humoorika pala   täielikku keskkonnavahetust praktiseerivast Vahurist.
Tore oli, et lapsed elasid kaasa, tahtsid ja julgesid küsida.
Kuna talvel alustatud „Lugemisisu“ programmi hooaeg on ümber saanud, ootasid lugemispassi täitnud (lugenud ja küsimustele vastatud viie raamatu kohta) lapsi auhinnad.
Lugemisdiplomi ja auhinnaraamatu said Martin Pajor, Paul Egert Avi, Hanna Kull, Uku Lepikov, Britten Semm.
Eriline tunnustus kaks passi täitnud Carmen Sofia Kivile ja  viisteist raamatut lugenud (3 lugemispassi) Miina Maria Kupperile.
Loodan, et kordaläinud üritus innustab lapsi sügisest uuesti alustavas „Lugemisisu“ programmis osalema.

Riina Gordejeva

Võnnu külaraamatukogu juhataja

Tore oli, et lapsed elasid kaasa, tahtsid ja julgesid küsida.

Riina Gordejeva

Võnnu külaraamatukogu juhataja