Meie lood

Maakondlik luulekonkurss „Minu pere ja muud loomad“ 26. november valdek.rohtma

23. novembril toimus Võnnu kultuurimajas 1. – 4. klassi õpilaste maakondlik luulekonkurss „Minu pere ja muud loomad“. Korraldusliku poolega tegeles Võnnu keskkooli klassiõpetaja Kairit Laksberg, kellele olid tublideks abilisteks nii õpetajad kui õpilased: osaleti žürii töös, koostati näitus illustreeritud luuletustest ja hinnati neid, valmistati kaunid järjehoidjad kingituseks, abistati tänukirjade üleandmisel ja hoolitseti külaliste eest.

Osalemas oli 44 õpilast 14st koolist. Kodukoolides aitasid õpetajad valida esitamiseks sobiva teose  ning oli juhendajateks. Kõik luuletused olid eelnevalt kujundatud ja eksponeeriti esinemispaigas. Hiljem valiti iga klassi parim töö, mida auhinnati.

Esineti klasside kaupa. Ette kanti ettevalmistatud teos, misjärel hindamiskomisjonid valisid igast kuus paremat esinejat, kes kohapeal said tundmatu luuletusega, millega esinemispesades tutvumiseks olid vaid kasinad 15 minutit.

Lõpptulemusena jäid sõelale igast klassist kolm tublimat. Eripreemiatega märgiti millegi poolest silmajäänud esinejaid. Hindajad ei väsinud kordamast, et iga esineja väärinuks auhinda kasvõi selle eest, et julges publiku ette tulla. Avaldati lootust kohtuda järgmisel aastal.

Kirsiks tordil oli tuntud sõnasepp Contra osalemine. Ta oli abiks hindamiskomisjoni töös, esitas paar luuletust, poseeris soovijatega fotograafile, jagas autogramme ja päeva lõpetuseks jooksis vastvalminud Võnnu staadionil 10000 meetrit. Viimases pakkus talle konkurentsi Võnnu Keskkooli direktor Valdek Rohtma.

Märkimist väärib, et auhinnatute hulgas olid meie kooli 1. klassi noormees Paul Egert Avi ja 4. klassist Britten Semm. Lisaks pälvis Britten oma vanuseklassis auhinna luuletuse parima kujunduse eest.

Rõõmu valmistas, et juhendajad võtsid vaevaks leida luulet ja esinemist armastavaid õpilasi ning  pakkusid sel viisil elamuse nii esinejatele kui kuulajatele.