Muumial külas 16. oktoober valdek.rohtma

14. oktoobril külastasid 5. ja 6. klassi õpilased Tartu Ülikooli kunstimuuseumi. Ajalootunnis olid õpilased hiljaaegu tutvunud põgusalt Vana-Egiptuse teemaga. Muuseumiõpetaja rääkis iidsete egiptlaste matusekultuurist, jumalatest ja uskumustest hauataguse elu kohta.  Kunstimuuseumi kitsukeses muumiatoas on klaasvitriinides kaks ehtsat muumiat. Õpilased oskasid kaasa rääkida mumifitseerimisprotsessi teemal. Mõni seinamaalingu fragment tundus vaadatud filmi põhjal tuttav, kuid sellest rääkides selgus, et ajalooline tõlgendus erineb filmis nähtust kardinaalselt.

Töötoas oli võimalus maalida ehtsale papüürusele taevajumala Horose silma, mis iidsetel egiptlastel sümboliseeris kaitset ja head tervist. Šabloonide abil said õpilased kirjutada keerulises hieroglüüfkirjas oma nime. Hiljem oli nimedest arusaamiseks vaja rakendada loogikat või spikrina kasutada sedasama šablooni.

Rõõm oli näha, et eelnevalt tehtud töö ei jooksnud liiva, oldi uudishimulikud ja julgeti pärida.