Muuseum kohvris 22. november valdek.rohtma

Kui Muhamed ei lähe mäe juurde, siis tuleb mägi Muhamedi juurde. Nii juhtus meie koolis, kus tudeng Hannes Ausmees Tartu linnamuuseumist viis läbi muuseumitunni „Sees- ja väljaspool keskaegset linna“. Külalise varandus mahtus kogukasse kohvrisse, kust vajalik õigel hetkel välja võeti ja kuulajatele tutvustati. Ei puudunud ka linna makett ja ajastule omased rõivad ning muu atribuutika. Tunni lõpus riietuti keskaegsetesse rõivastesse ja mängiti rollimänge, kus lahendused ning tekstid olid vaimukad ja julged.
Muuseumitund niisugusel viisil mängides ja samas ka õppides on hea vaheldus tavatunnile. Sel korral said kaasa teha 5. – 7. klassi õpilased.