Noored Koodi 06. detsember valdek.rohtma

Noored Koodi toob TÜ arvutiteaduse instituudi tudengid koolidesse, et viia läbi põnevaid ja kaasahaaravaid IT-alaseid töötube ning ühepäevaseid laagreid.

Eesmärk on pakkuda võimalust tegeleda programmeerimise, robotite, virtuaalreaalsuse ja palju muuga selleks, et õpilased teeksid kõrgkooli IKT erialadele astudes teadlikumaid valikuid.

Noored koodi programmi raames olid Võnnu keskkooli noortel külas Hanna-Marii Kaljas ja Marten Tamm. 8. – 10. klassi õpilased tutvusid Python programmi võimalustega. Kes varem sellega kokku
puutunud, töötasid oma rütmis, teised tegid esimesi katsetusi. Tulemused olid tunni lõpuks silmnähtavad.

Püüame leida võimalusi edasiseks koostööks, sest noorte huvi on märgatav ja omandatud teadmised väga vajalikud õpingute jätkamiseks.