Noorkotkad nautisid laagrimelu 03. mai valdek.rohtma

Noorkotkastel on kiire aeg olnud: 27. – 28. 04. olid kodutütarde kevadlaagris Rasmus Käärma, Caspar Saat, Kenneth Kitsing ja Kaspari Belisaar. Sellele eelnenud nädalavahetuse veetsid noorkotkaste laagris Alger Avi, Karel Laasik, Karl-August Ruttu, Kenneth Kitsing ja rühma juhina taas Kaspari.

Suurejooneline ja väga hästi organiseeritud oli just noorkotkaste kevadlaager. Maakonna erinevatest koolidest osales u 130 noort. Toimetati telkkondadena. Meie noorkotkad Taifuuni nime all jagasid telki Vara õpilastega, juhendajateks Belisaar Võnnust ja Ollisaar Varalt.

Rühmajuhi sõnul oli laagris raudkõva kord ja viilimist polnud. Rotatsiooni korras liiguti erinevates töötubades/tundides, kus eranditult igas olid põnevad teemad: „Siiliturniir Serviti“, „Tuletund Pikk-Koivad“, „Siili ja jänese võistlus“, „Hõõrumistund“, „Siilivaba tund“, „Koputamise ja kaebamise tund“, „Siili pükstest väljaajamine“, „Siilikaitse“, „Arukas tund muistse siili hõnguga“ jms. Läbiv teema oligi seotud siiliga. Meeskonnad mõtlesid välja legende vabalt valitud objektide kohta, mis pidid asuma laagri vahetus läheduse, õppisid tule saamist muistsel viisil, tutvusid hügieenireeglitega(jalgade eest hoolitsemine on niisugusel puhul väga tähtis), keetsid looduslikest materjalidest teed jne. Laagripäevadesse mahtus palju tegevusi, uusi tutvusi ja vaba aegagi jagus piisavalt.

Hiljem on kiidusõnu jagatud korraldajatele, meie Kasparile ja osalejad on kasutanud vaid ülivõrdeid.

Ootamas on kokkusaamine, kus juttu tuleb varustuse muretsemisest, sest arvestatav summa selleks on eraldatud.