Noortekonverentsil "Teed tulevikku" osalemisest 03. detsember valdek.rohtma

Noorte Ettevõtlikkuse Labor ootas 28. novembril linna ja maakonna noori TÜ raamatukokku, et kohtuda erinevate elualade esindajatega ja arutleda elulistel teemadel. Võnnu keskkoolist osales 8. klass klassijuhatajaga. Allpool kokkuvõte nende muljetest.

Transport oli hästi korraldatud, bussis jätkus kohti kõigile. Kohapeal pidime valima teemad, millest me kõige rohkem huvitusime ning kirjutama oma nimed eri värvi paberitele. Kõigepealt me kuulasime kolme pikka loengut, mis erinesid üksteisest ning olid väga sisurikkad. Neid oli huvitav kuulata ning nende jutt oli inspireeriv.

Esimesena esines majandusjuht, seejärel joogaterapeut ja siis õhtujuht. Vahepeal käisime söömas. Toit oli väga maitsev.
Esimene laudkond, kuhu me läksime, oli näitlemisega seotud. Kohal oli Märt Koik, kes rääkis meile oma tegemistest ja mida on vaja, et saada näitlejaks. Temaga sai palju nalja ja oli tore koos aega veeta. Järgmisena läksime laudkonna juurde, kus oli teemaks ,,Kuidas oma asja ära tunda?”. Seal jaotati meid kolmestesse rühmadesse. Pidime valima kaks küsimust, mis olid lauale asetatud. Seejärel me arutasime oma küsimused rühmasiseselt läbi ja hiljem ka juba kogu rühmaga. Järgmisena peatusime teaduse laua juures. Meile räägiti seal Rakett 69 saatest ja keskuse juhendaja nentis, et teadus pole ainult kitli selga panemine ja targa näo tegemine. Ta rääkis täpselt sarnaselt teistele, kus ta õppinud oli. Viimases punktis oli õuelasteaia pidaja ja tema rääkis, mida õuelasteaiad endast kujutavad, millega nemad tegelevad ja tuli välja, et nende õuelasteaed oli ainuke, mis Tartus on. Tallinnas pidi veel üks olema ja need on ka ainukesed, mis Eestis tegutsevad. Õuelasteaiad on nagu tavalised lasteaiad, aga lihtsalt enamus tegevusi toimub väljas ja valmistutakse kooliks läbi mängude. Viimase laua juures pidime tegema lühikokkuvõtte ja üks meie grupist tegigi seda kasutades mikrofoni. Kuna seal oli kokku kaheksa lauda, aga pidime ainult neli valima, siis kahjuks polnud meil võimalust teistest osa võtta. Ülejäänutes olid teemaks politseiniku töö, pommide demineerimine, kunst/meisterdamine ja festivalikorraldus.

Peale seda lahkusime ja jõudsime edukalt koju. Meile meeldis, sest see erines kõvasti meie tavapärasest koolipäevast. Saime kuulata, mida rääkisid oma ala tundvad inimesed.

Mariann, Annette ja Erika

Mariann, Annette ja Erika