Tartu võimlemispidu „Vaba päev“ 30. mai valdek.rohtma

Tartu võimlemispidu „Vaba päev“, kus oli kohal ka meie neidude võimlemisrühm, toimus 28. mail Tartus Tamme staadionil. Peole eelnesid varakevadest saadik ettevalmistused koolis ja vahetult enne pidu proovid staadionil.

Esinemispäev oli hall ja vihmane, kuid tantsijate-võimlejate jaoks elevust täis. Ei lugenud, et suurem osa ajast tuli olla keepide varjus. Peoplatsil olid vihmale vaatamata seljas säravad, värvilised kostüümid, mis peletasid päeva halluse.

Meie 5. – 6. klassi võimlejad said kavaga tuleristsed kevadpeol. Etteaste oli lavastatud Grete Paia lauldud loole „Veel on aega“. Juttu on noortest hingedest ja nimetatud teema tantsiti vaataja jaoks hoogsalt ja väga emotsionaalselt arusaadavaks.

Peol oli 2500 liikujat üle Eesti ja nende hulgas meie Britten Semm, Loore-Lii Aviste, Kirke Ojasaar, Annabel Pukk, Liisa Käärma, Berit Soo, Ingeli Toom ja Sandra Kirs. Aastaid on võimlejaid drillinud Triinu Kask ja nii ka seekord.

Kõigil tüdrukutel olid publiku hulgas kaasa elamas emad, õed, vanaemad-kellel kes. Publik tänas vapraid vihmase ilma trotsijaid pika aplausiga ja meiegi oleme oma tüdrukutele tänulikud ilusa elamuse eest.