Teadusfestivalil Tartus 18. aprill valdek.rohtma

17. aprillil olime külalisteks õpilaste teadusfestivalil Tartus. Tänavu korraldati see ERMis. Registreerusime 1.–3. ja 7. klassiga.

Puutume aina rohkem kokku praktiliste uurimistöödega. Selleks, et need põhikooli lõpuks oleksid võimalikult hästi teostatud, on vaja alustada päris algusest. Seepärast eelistasimegi algklasse. Teadusfestival pakkus vaatamiseks õpilaste parimaid teadustöid, et külalised saaksid värskeid ideid oma tööde teostamiseks.

Festivalil esinesid stendiettekannetega  õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimad, st toimus konkursi II voor, milles valiti välja riiklike preemiate ja eriauhindade saajad, mida annavad välja erinevad asutused. Ka külastajad said sõna sekka öelda ja oma lemmiku valida!

Kõigi konkursile esitatud tööde kokkuvõtted leiate huvi korral kogumikust: “Õpilaste teadustööde riikliku konkursi kogumik 2019”.

Sai vaadata, mida põnevat teavad ja on uurinud algklasside lapsed; selgitusi jagasid tegijad ise. Hea oli näha, kui hakkajad ja julged võivad oma tööde tutvustajad olla.

Õpilased osalesid erinevates töötubades. Neid oli tõesti huvitavaid ja väga erinevaid. Probleeme tekitas ülerahvastatus ja laste saatjatel oli tegemist, et võimalikult palju infot pärale jõuaks. Õpilasi suunati küsima ja uurima.

Oli põnev lavaprogramm, kus esinesid teadlased, ettevõtjad ja toimusid teadusetendused.

Kuna olime niisugusel ettevõtmisel esimest korda, oli kõik uudne ja vajas harjumist, aga peame teadusfestivali õnnestunud ja innovatiivseks ürituseks.