Teatriskäik - „Vai-vai vaene Vargamäe ehk “Tõde ja õigus“ lastele“ 19. september valdek.rohtma

„Vai-vai vaene Vargamäe ehk “Tõde ja õigus“ lastele“ Ugala teatrilt. Meie kooli 5. – 9. klassi õpilased nautisid mängu Elva kultuurikeskuses. Aitäh, et tükk kodule lähemale toodi.

Vähem kui kahe tunniga tehti „Tõe ja õiguse“ I osale ring peale: mõndagi ränka ja valusat jäeti vahele, mõnigi vägisõnake lausuti mõnusalt lastepäraseks.

Ettevaatlikuks tegi tõik, et lavastaja arvas etenduse pasliku olevat nii 7- kui 20-aastastele. Ettevaatus oli asjatu, sest igaüks leidis oma. Lõbus ja leidlike elementidega lavakujundus, nutikad lahendused kostüümides ja sündmused, mida vaadatakse imestavate lapsesilmadega, teeb loo vaadatavaks igas eas inimesele.

Kui pärast filmi „Tõde ja õigus“ linastumist loodeti, et ehk mõnigi võtab teose kätte ja otsib kinnitust nähtule, siis sama lootus on ka praegu meie noori silmas pidades.