Teekond Tallinna XXVI laulupeole 21. jaanuar valdek.rohtma

Sel suvel ootab pealinn Tallinn laulma ja tantsima kollektiive üle Eesti ning väljastpooltki. Toimumas on XXVI laulu- ja tantsupidu “Minu arm”.

Võnnu KK nii laste- kui mudilaskoor on laulupeole registreerunute hulgas ja soovivad ühise laulukaare all hõisata üle armsa isamaa. Suure ühislaulmiseni tuleb aga läbida pikk tee, mis kulgeb kooriproovide, laululaagrite, ühislaulmiste ja ülevaatuste tuhinas.

Lastekooridel tuleb laulupeoks omandada 4 liigilaulu ja 6 ühendkooride laulu. Kuna I poolaastal oli lisaks l-le tunnile nädalas meil huvi teha ka laupäevaseid laululaagreid (3 korda), siis saime põhjalikumalt tutvuda laulude partiidega ka häälerühmades eraldi. Kooriproovide tihedus kasvas ettelaulmiseelsel nädalal 8 tunnini. Siinkohal soovin tunnustada lauljate endi soovi ning initsiatiivi neis proovides osaleda ning ka kodus iseseisvalt häälepartiisid õppida.

Tänaseks oleme lastekooriga käinud juba I eelproovil Tartus, millele järgnes ettelaulmine. Kolm tundi kestnud eelproovis saime põhjalikke näpunäiteid kõikide laulupeol esitatavate laste- ja ühendkoori laulude kohta. Tagasisidena oldi Tartumaa lastekooridega rahul. Töö kulges tempokalt, sest koorilauljad olid distsiplineeritud ja partiid ka enam- vähem eelnevalt omandatud.

Esimese eelproovi hommikul loosisid kooride „fortuunad“ esitatava laulu ja esituse järjekorra. Meile tõi loos Rasmus Puuri laulu „Maa, mida armastan“. Esitasime laulu hoogsalt ja edukamalt kui proovides. Esimese hääle enesekindlus andis hoogu ka teistele häälerühmadele. Saime teada, et tööd tuleb teha veel selle laulu kindlate sisseastumistega ning teise ja kolmanda hääle enesekindlusega. II ettelaulmine ootab meid ees 8. aprillil.

Sel poolaastal toimuvad lastekoori proovid kaks korda nädalas ning lisaks planeerime kindlasti ka lisaproove laupäevadel ja kahepäevast laululaagrit Alatskivil koos Tartumaa lastekooridega.

Mudilaskooridel tuleb selleks laulupeoks omandada 4 liigilaulu. Esimesel poolaastal oli meie mudilaskooril proove kaks korda nädalas, kus õppisime laulude partiid häälerühmades eraldi. Nüüdseks jätkub töö kogu kooriga üks kord nädalas. Mudilaskooridel on toimunud üks eelproov Tartus, kuhu kooride dirigendid said oma koori mõlemast häälerühmast võtta kaasa 1-2 lauljat.  Meie mudilaskoori „mentoriteks“ olid Uku (II hääl) ja Britten (I hääl). Kohapeal omandatud „Rõõmulaulu“ liikumised õpetame nüüd kogu koorile Uku ja Britteni abiga.

Mudilaskoori ettelaulmine ootab meid ees 29. märtsil, kus esitame loosi valikul ühe laulu. Eduka esinemise nimel ülevaatusel planeerime sel poolaastal lisaks kooriproovidele ka paar ühislaulmist Melliste Algkooli mudilaskooriga.

Tänan kõiki lauljaid järjepideva koostöö eest ning ka lauljate vanemaid ja õpetajaid, kes meie laulmistesse on soosivalt suhtunud ning soovin usinalt meeldivat koostööd eesootava kauni tulemuse nimel! Laulmiseni!

Dirigent Mare Muru

Dirigent Mare Muru