Oluline

Tere, SUVI! 11. juuni valdek.rohtma

Ratturid teavad, et seisev ratas püsti ei püsi, tuleb liikuda!
Ja mõned teavad sedagi, et edasi minnes tuleb parim kaasa võtta ning aina edasi rühkida.
On ka neid, kes teavad, et kui ei viitsi, siis ei tule hästi välja, raugeb hoog.

Olgu nende elutõdedega kuidas on, selleks korraks on aasta läbi. Justkui vabanemine: puhkus, suvi, laagritesse, reisimine ja nõnda edasi. Kindlasti jagub vihmastel ilmadel häid raamatuid lugemiseks, mõttemänge perega või sõpradega mängimiseks ning vahel suvel ärkad öösel üles ja kontrollid, kas wifi on ikka alles. Nautige, see aeg on igati välja teenitud!

Kuid kui midagi lõppeb, siis midagi algab - seepärast tagasi elutõdede juurde.

Edasi tuleb liikuda! Ma tahan küsida eriti gümnaasiumilt, aga aina enam ka noorematelt - milline on SINU tegelik masterplaan? Kuhu jõuda, kelleks õppida, millised on Sinu valikud, et sihtida targemaks saamise teed. Kui igal noorel on midagi sellist nagu sportlasel treeningplaan, aktiivsel inimesel liikumispäevik, mida saab perevestlusel läbi arutada, õpetajatega jagada, siis saab sellele lisaks rajada kohustuslikule programmile huvitavaid ja arendavaid õppimisvõimalusi. Tahan, et liigume suunda, kus oleme teadlikumad oma tahtmistest ja liigume sinna poole. Nii teame, keda külla kutsuda, kus õppekäikudel käia. Lihtsalt palli mängida on ajaviide. Kui seal on arendavad harjutused, korralik soojendus, piisavalt nalja ja süsteemne lõpuosa, olen rahul. Nii igas valdkonnas. Uuel aastal läheme hooga edasi, sest muidu kukume ümber!

Parim tuleb kaasa võtta! Muidugi, sest meil oli sel aastal palju huvitavat; käisid lahedad külalised ja käisime ise külas. 11. klass võitis projektiga karjääripäeva raames ettevõtete külastused. Suur osa gümnaasiumiastmest sai terve nädala reisida Euroopas ja uhke oli olla, kui meie Keitlin oli Euroopa Parlamendis esispiiker. Otsime uuel aastal üles projektikonkursid, kus osaledes saab vahvaid retki ja õpetlikke hetki nautida. Kõikidele!

Koolimajale vaadates ootab meid ees 30. juubel. Kui kõik ruumid ei saa renoveeritud, siis loodan koridoridesse järjest valgust juurde saada. Sügisel on igal õpilasel oma koolikapp, meie fuajee saab renoveeritud ilme. Käsitööhuvilised saavad hakata meie oma koolis savist asju tegema, programmeerimishuviliste jaoks on uued robootikakomplektid kohal ja juba nädala pärast võivad õpetajad uudistada meie oma CNC-freespinki, millega saab ka graveerida ja millel on 3D-printeri funktsioonid. Niisiis - puhake, et saaksime kohe septembris hea hoo üles, õppida hästi, süüa torti ja teha sporti!

Pole olemas sügavat tähendust sõnapaaril “ei viitsi”! Kui ei oska, õpetame ja õpime! Kui ei taha, mõtle ühe korra veel ja loome tingimused, et need rumalad mõtted tagasi ei tuleks. Tahame ja viitsime ning teeme!

Tulgu suvi selline, nagu unistad, nii jaksame uue õppeaasta teha veel parema, targema ja ägedama kui see, mille igavikku saadame!

Elagu suvi!

Valdek Rohtma, 11.juuni 2019

Ratturid teavad, et seisev ratas püsti ei püsi, tuleb liikuda!

Kuid kui midagi lõppeb, siis midagi algab - seepärast tagasi elutõdede juurde.

Elagu suvi!

Valdek Rohtma, 11.juuni 2019