Võistujoonistamine ERM-is 29. november valdek.rohtma

ERMis on traditsiooniks saanud koolidevahelised võistujoonistamised. Tänavu toimus üritus 27. novembril ERMi ruumides ja oli pühendatud legendaarsele etnograafile Ants Viiresele. Teemaks oli „Puud ja inimesed“.

Vana ja uue kooseksisteerimine, esivanemate pärandi mõtestamine on ühel või teisel moel läbinud ka eelnevaid võistujoonistamisi. Võistlejate ülesandeks oli joonistada pilt, millel kujutatud üks ERMi näitustel leiduv ese, muster, pilt vms. Kõik muu pildil kujutatu jäi võistlejate endi fantaasia hooleks.

Meie koolist sõitsid joonistama Mariann Jõgi, Keitlin Kitsing, Lisett Ljamin, Marko Muuga, Kirke Ojasaar ja Hanna Kull, saatjaks kunstiõpetaja Tiia Kannik.

Kommentaar Keitlinilt: "Paljudel algas mõtete jagamine ja muu kujutlusvõimega mängimine juba bussis. Kohapeal asendusid eelmised mõtted ja kujutlused aga jälle uute ja huvitavamatega! Iga õpilane valis omale mõne muuseumis leiduva eksponaadi, millest endale inspiratsiooni ammutada. Valmima pidi lõpuks töö teemal "Inimene ja puud". Kõigil oli väike närv ka sees, sest tegemist oli siiski võistujoonistamisega, kus suur tähtsus oli pidevalt liikuval ajal ja tehnikal. Kõigil valmisid õnneks tööd õigeks ajaks ja kõik olid oma kunstiteostega rahul. Lõpetuseks nautisime kohvikus suppi ja peale tänamisi jagati meile ka torti. Ainult positiivsed emotsioonid Võnnu õpilaste seast!"