Võnnu Keskkooli heategu jõuludeks 20. detsember valdek.rohtma

Vaprusehelmeste teema pole vist üheski koolis uudiseks ja kuuldavasti on paljud neid meisterdanud.
Meie jõudsime helmeste vormimiseni esmaspäeval. Eelkõige oli tähtis uurida, miks ja kellele neid vaja läheb, varuda materjalid ja siis juba meisterdama. Jagasime tegevused nii, et vanemad õpilased juhendasid nooremaid ja sel viisil toimus õppimine ja õpetamine paralleelselt. Esialgu lihtsana tundunud töö ei olnudki seda.

Päeva lõpuks valmis korvitäis lõbusaid ja erksavärvilisi helmeid, mis loodetavasti aitavad väikestel patsientidel toime tulla valulike protseduuridega.

Hea tunne oli osaleda üleilmselt tuntud vaprusehelmeste toetusprogrammis, mis on mõeldud krooniliste haigustega laste raviprotsessiga toimetuleku toetamiseks. Mitmesugused värvilised helmed tähistavad erinevate raviperioodide- ja võtete läbimist. Helmed saab laps protseduuri läbi viiva meditsiinitöötaja käest protseduuritoas. Esialgu tundus mõte, et nii pisikestest asjadest võib tuge olla, naljakas. Nüüd enam mitte, kui oleme rääkinud ühe abivajajaga ja mõtisklenud helmeste valmistamise ajal nende probleemide üle.