Võnnu kooli olümpia 2019 12. aprill valdek.rohtma

Kirjutamise hetkeks on olümpiatuli kustunud, aga sellest on möödunud vaid 28 minutit ja seega muljed väga värsked.

Vilu hommik ei soosinud laheda meeleolu teket, aga seda vaid esialgu. Korraldajad Mona Saar, Rain Solba ja Marcus Paulson haarasid härjal sarvist. Peagi oli koolipere üles rivistatud ja alustati lippude jagamist. Vahemärkuseks niipalju, et eelnevalt teadsid kõik klassid, mis maad esindavad. Sõltuvalt mõttelennu ulatusest võisid kõik kujundada kostüümid, lipud ja muu sobiva butafooria. Lisaks oodati sportlikke hüüdlauseid. Lippude jagamise ajal kuulsime, kui vaimukad suutsid sportlased olla.

Olümpiavannet loeti koos direktor Valdek Rohtmaga, süüdati tõrvikud ja olümpialased tegid kogu oma ilus ringi staadionil. Kohe olid valmis kohtunikud ja võistluspaigad. Kõik nii, nagu mängudele kohane. Milles oskused ja jõud proovile pandi: köieveos, teatejooksus, kotijooksus, raskustega paigalt kaugushüppes, täpsusviskes, saapaheites, jalgpalli penaltides, discgolfis ja takistusraja läbimises. Ükski osaleja noorimast kõige vanemani millestki ilma ei jäänud.

Kuna kokkuvõtteid alles tehakse, ei tea, kes püstitas uusi rekordeid või ületas iseennast. Teame seda, et eelkõige oodati lustlikku suhtumist ja ilusaid sportlikke hetki. Kõike seda jagus. Nädalavahetus hoiab pinget, sest korraldajad avalikustavad tulemused esmaspäeval.