VÕNNU RAAMATUKOGUS ALGAS „LUGEMISISU“ PROGRAMM 17. jaanuar valdek.rohtma

Möödunud aasta lõpus saabus Võnnu raamatukokku üks eriline riiul- Rampsu raamatukogu. Rampsu ristiisa on lastekirjanik Mika Keränen. Mängulise kujundusega raamaturiiuleid kasutades tegime algust lugemisprogrammiga, et suunata lapsi lugema ja raamatuid avastama.
„Lugemisisu“ programm on suunatud eelkõige 7- 10 aastaste laste lugemisharjumuste kujundamisele. Võnnus on praegu osalisteks 4. ja 5. klassi õpilased, kes said kätte lugemispassid ja joonistasid valmis osalejamärgid, mille kleepisid Rampsu raamatukogu seinale ja laenutasid programmi raames lugemiseks esimesed raamatud.
Läbiloetud raamat pannakse kirja lugemispassi ja täidetakse selle kohta ülesanne. Ülesanded on koostatud selliselt, et need sobivad mistahes raamatu juurde. Kui kõik viis raamatut läbi loetud ja küsimused vastatud, saab lugeja lugemisdiplomi.
Loodetavasti tulevad peagi raamatukokku ka 1. – 3. klassi õpilased.
„Lugemisisu“ programm kestab 15. maini 2019 ja käivitub taas uuel õppeaastal.
Lugemisprogrammis osalevad klassid saavad registreeruda raamatukogu teematundidesse, kus mängitakse või õpitakse vaatama raamatupilte.
Lugemisprogrammi materjalide koostajad ja toetajad on Eesti Lastekirjanduse keskus, Soome Instituut ja heategevusfond Aitan Lapsi.

Loodetavasti tulevad peagi raamatukokku ka 1. – 3. klassi õpilased.

„Lugemisisu“ programm kestab 15. maini 2019 ja käivitub taas uuel õppeaastal.