Uudised

Eesti Karate Liiga etapp Falco Cup 12. november tiit.raik

Laupäval, 7. novembril toimus Tartu järjekordne Eesti Karate Liiga etapp Falco Cup – Tartu lahtised MV.

Kodusel turniiril osales väga palju Falco sportlasi – kokku 34. Nende hulgas oli nii kogenud karatekasid kui ka esimese võistluskogemuse saajaid. Mugavalt koju kätte toodud turniir on kindlasti hea koht, kus võistlemisega algust teha või juba kogemustega sportlastel oma sõprade ja tuttavate silme eest medaleid võita.

Hoolimata sellest, et esmakogemuse saamiseks oli võistlus pisut raske, osalesid sellel Võnnu koolist kolm sportlast. Daren - Marcus Teder MU12 -40 kg klassis sai avaringis kaotuse, kuid pääses lohutusringi ja selle kohtumise võit tagas pääsu pronksmedalikohtumisele. Paraku oli ka sealne vastane oluliselt kogenum ning kokkuvõttes jäi Darenile neljas koht. Helena ja Hanna Kull osalesid tüdrukute U12 -40 kg klassis. Hanna kohtus esimeses ringis hilisema võitjaga (kaotus 1:0). Paraku tuli ka lohutusringist kaotus. Helena oli esimeses ringis loosi tahtel vaba, aga poolfinaalis võitis karateliiga hetke liidrit 1:0. Sama seisuga tuli finaalis vastu võtta napp kaotus. Sellegipoolest sai Võnnu kooli õpilaste medaliarve avatud ja enne Eesti MV korralik peaproov tehtud.

Võnnu Keskkoolis on õpilased karatega tuttavaks teinud Falco klubi treener Gediminas Jürjo. Sel sügisel on lisandunud uusi osalejaid noorematest klassidest ja treeningud järgmistele turniiridele pääsemise nimel on tõsised.