Meie lood

Erasmus+ Inspire välislähetus Rumeeniasse Câmpinasse 18.09-24.09.2022 03. oktoober anu.kontro

Projekti eesmärk on tutvustada ja õpetada Olümpiamängude temaatikat põhikoolides. Projektis osalevad 10-14a vanused õpilased. Meie koolist osalesid 6. klassist Keiti Palmipuu, Tanel Tee ja Robin Aav, 7. klassist Hanna ja Helena Kull.Rahvusvahelises projektis osalesid veel Rumeenia, Portugali, Kreeka ja Itaalia koolinoored.

Meid võõrustas Câmpina Central põhikool. Koolis õpib umbes 600 õpilast. Valgusküllane koolihoone on rajatud 2008. aastal. Meid võeti väga hästi vastu ning tutvustati Rumeenia rahvalaulu ja -tantsu. Meile esinesid õpilased, kooli vilistlased ja lapsevanemad. Samal päeval oli ka kooli tutvustus ja õhtul toimus karate trenn.

Teisel päeval toimus meie õpilaste etteaste teemal “Olümpia moto - citius altius fortius ”. Meie õpilased viisid läbi viktoriini ja liikumismängu teistele õpilastele. Õhtul toimusid spordiüritused. Valida sai ujumise, korvpalli ja jalgpalli vahel.

Kolmandal päeval oli meil väljasõit Sinaia linna, mis asub Lõuna-Karpaatides. Teepeal käisime ka Jahindusmuuseumis. Muuseumis sai põhjaliku ettekujutuse Rumeenia floorast ja faunast.

Sinaia linnas külastasime Rumeenia kuninga Carlos I rajatud Peleš paleed. Õhtul toimus Sinaia spordiväljakul ka Rumeenia õpilaste poolt korraldatud võistlus.

Neljandal päeval toimusid Kreeka ja Itaalia õpilaste korraldatud mängud. Lisaks oli ka projektijuhtide koolitus. Õhtu poole sai käia sumbas ja pilateses, hilisõhtul korraldati disko. 

Viimasel päeval külastasime Rumeenia pealinna Bukaresti, peatusime Euroopa suurima palee ees. Uudistasime vanalinna ning soovijad käisid Rumeenia suurimas vabaõhumuuseumis Astra


Rahvusvahelises projektis osalesid veel Rumeenia, Portugali, Kreeka ja Itaalia koolinoored.

Meid võõrustas Câmpina Central põhikool. Koolis õpib umbes 600 õpilast. Valgusküllane koolihoone on rajatud 2008. aastal. Meid võeti väga hästi vastu ning tutvustati Rumeenia rahvalaulu ja -tantsu. Meile esinesid õpilased, kooli vilistlased ja lapsevanemad. Samal päeval oli ka kooli tutvustus ja õhtul toimus karate trenn.

Teisel päeval toimus meie õpilaste etteaste teemal “Olümpia moto - citius altius fortius ”. Meie õpilased viisid läbi viktoriini ja liikumismängu teistele õpilastele. Õhtul toimusid spordiüritused. Valida sai ujumise, korvpalli ja jalgpalli vahel.


Kolmandal päeval oli meil väljasõit Sinaia linna, mis asub Lõuna-Karpaatides. Teepeal käisime ka Jahindusmuuseumis. Muuseumis sai põhjaliku ettekujutuse Rumeenia floorast ja faunast.

Sinaia linnas külastasime Rumeenia kuninga Carlos I rajatud Peleš paleed. Õhtul toimus Sinaia spordiväljakul ka Rumeenia õpilaste poolt korraldatud võistlus.

Neljandal päeval toimusid Kreeka ja Itaalia õpilaste korraldatud mängud. Lisaks oli ka projektijuhtide koolitus. Õhtu poole sai käia sumbas ja pilateses, hilisõhtul korraldati disko. 

Viimasel päeval külastasime Rumeenia pealinna Bukaresti, peatusime Euroopa suurima palee ees. Uudistasime vanalinna ning soovijad käisid Rumeenia suurimas vabaõhumuuseumis Astra