Esmaspäeval, 11. septembril ammutavad 7.-12. klassi õpilased inspiratsiooni 07. september mai.aasjoe

Kõik Võnnu Keskkooli 7.-12. klassi õpilased osalevad 11. septembril toimuval Kastre valla noorte inspiratsioonipäeval Võnnu Kultuurimajas. Esinejate ja töötubade näol on noortel tegemist terve päeva vältel vahemikus 8:30-16:00.

Esmakordselt toimuva Kastre valla noorte inspiratsioonipäevaga loodetakse luua sidemeid eripiirkondade noorte vahel

Programmis „Loov vald – kogukonnakiirendi“ sündinud Kastre valla noorte inspiratsioonipäev saab hoo sisse juba järgmisel esmaspäeval, 11. septembril Võnnu kultuurimajas.

Inspiratsioonipäeva eesmärgiks on erinevate kõneisikute ja töötubadega noori inspireerida. „Soovime, et noored oleksid aktiivsed ja sooviksid kogukonda ning noorte heaolu parandamisesse ka ise panustada,“ ootab Kastre valla juhtiv noorsootöötaja Triin Tokman.

Inspiratsioonipäeval jagab rahatarkust investor, õpetaja, ettevõtja ja rahatarkuse koolitaja Miljonineiu. Ettevõtte sünni- ja edulugu jagab ratastel pastarestorani Pastaljano esindaja. Teekonnast muusikamaastikul räägib laulja Grete Paia, kes annab päeva lõpetuseks ka Võnnu kultuurimajas kontserdi. Õpitubades saab proovida teaduskatseid, tegeleda taaskasutusega, omandada teadmisi keskkonnasäästlikkusest ning õppida laulusõnade kirjutamist ja DJ puldi käsitlemist. Lisaks on noortel võimalik anda oma panus Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Kastre valla suurprojekti „Festival Kaera-Jaan“.

Kastre valla inspiratsioonipäevale on oodatud kõik valla koolide 7.–12. klasside õpilased, kokku ligi 200 noort. „Ühisüritusi Kastre valla noorte lõimumiseks toimub võrdlemisi vähe ning noored ei puutu omavahel eriti kokku. Loodame üritusega tugevdada sidemeid eripiirkondade noorte vahel, et olemasolev noorteaktiiv kasvaks ühiselt ettevõtlikumaks ning üritusest sünniks uusi koostegemisi ka tulevikus,“ ütles juhtiv noorsootööspetsialist Triin Tokman.

Inspiratsioonipäeva toetavad Kastre vald, Lange Motokeskus, Escape Tartu, Sõbralt Sõbrale ja Koolibri kirjastus.

Allikas: Kastre Vallavalitsuse pressiteade 07.09.2023

Allikas: Kastre Vallavalitsuse pressiteade 07.09.2023