Igal puul on oma lugu 20. aprill anu.kontro

4. ja 7. klass ning mõned õpilased 5. ja 6. klassist käisid ühel ilusal päikeselisel päeval Kiidjärvel Roiupalu matkarajal vanas metsas jalutamas ja otsimas puude seoseid inimese, ajaloo, keskkonna ja kliima vahel.

Toimus õppeprogramm „Igal puul on oma lugu“, mille käigus õpilased tegid palju praktilisi tegevusi, sealhulgas segiaetud tähtedest sõnade arvamine, puslede kokkupanek ja teadmisi kinnistava puunäituse kokkupanek metsaretke lõpus. Õpilased nautisid loodust ja värsket õhku ja said teada palju uusi fakte puude kohta. Nagu näiteks: Mis asjad on viisud? Millist puitu kutsutakse talupoja rauaks? Kuidas lõhnab männitõrv? Miks on linnu nimeks pasknäär? Eriti tore oli näha nooremate ja vanemate õpilaste koostööd puunäituse valmistamisel.