Jutuhommik Piret Pääriga 14. veebruar valdek.rohtma

Suurepärane jutuvestja ja lihtsalt imeline inimene Piret Päär oli külas 1. – 5. klassi õpilastel. Kahe tunni jooksul kuulati rahvajutte ja seda tehti hiirvaikselt istudes. Harva näeb taolist olukorda tavapäevadel. Igas jutus oli tarkus, mis märkamatult kuulajateni jõudis ja sama märkamatult võisid lapsed aeg-ajalt kaasa rääkida saamata noomida segamise pärast.

Eesti rahvajutu aasta on välja kuulutatud ja Piret Päär selle eestvedajana teatab iga kuu 11. päeval uue raamatu, mida lugeda tasub. Jaanuaris olid väärt rahvajutud kogumikust “Marjakobar ja teisi setu muinasjutte“ ja sel kuul saame tuttavaks August Jakobsoni lugudega teosest „Puujalaga katk“. Nendest raamatutest olid sel korral valitud lood vestmiseks. Iga lugu muutus külalise esituses elavaks ja sundis unustama ümbritseva.

Jutustaja eesmärk on kutsuda noori lugejaid raamatu juurde ja eelkõige mitte unustama meie endi rikast rahvajuttude varasalve. Veidi pärast kohtumise lõppu käidi raamatukogus just neid kogumikke küsimas.