Karilatsi muuseumis 11. mai anu.kontro

Õppepäev Karilatsi  Vabaõhumuuseumis oli huvitav. 4. klass sai maarahva eluolu tutvustavas muuseumitunnis tunda rehetare hõngu ning panna käe külge mitmele talutööle-toimetusele. Eks ikka selleks, et paremini ette kujutada sajanditagust igapäevaelu Eestimaa talus.

7. klass aga võttis mõõtu vanaaegsel moel ja vanade mõõteriistadega. Õpilased kordasid üle vanaaegsed mõõtühikud: küünar, jalg ja vaks ning meenutasid, kas vanasti kasutusel olnud mõõtühikud olid ka kümnendsüsteemis.

Õppepäeva lõpetas matk Tilleoru 4,5-kilomeetrisel matkarajal käo kukkumise saatel.