Koolitants 2020 14. veebruar valdek.rohtma

Võnnu Keskkooli 9 särasilmset ja graatsilist tantsijat võistlesid 10.02.2020 Koolitantsu festivalil. Igast neiust sai ümberkehastumisel võluv ämblik, kes tantsiskledes maagilise olendi ilu ja salapära nähtavamale tõi.

Elise Käiro, Jaana Otsa, Keitlin Kitsing, Kaidy  Tõruke, Helen Sakson, Aide Kiivits, Maria Runno, Victoria  Verevsoo ja Liisa Käärma olid korralike õpilastena terve päeva koolis, suundusid kohe pärast tundide lõppu Vanemuise suurde majja, kus kiire orienteerumisülesande tulemusel leidsid end peaproovi lavalt. Pärast põgusat võimalust korrakski lava näha, suundusid neiud lavameiki ja soojendusharjutusi tegema.

Tartu piirkondlik võistlus kestis kokku 2 päeva. Võnnu Keskkooli neiud osalesid vanuseastme järgi 2. päeval, minnes 48 trupi seas 33. lavale. Hetk, mil koolitüdrukutest said ämblikud, oli samas kaunis ja võluv kui ka maagiline. Kaunid tantsijad haarasid koheselt publiku tähelepanu, köitsid žürii heakskiitvad pilgud oma "võrkudesse" ning pälvisid kaasvõistlejatelt ohtralt tunnustust. Pikk ja põnev päev lõppes alles südaöö paiku, mil tüdrukud oma kodudesse vinget lavagrimmi maha suundusid võtma - et hommikul jälle viielisena koolipingis olla. Ja seda nad olidki ja ongi.

Võnnu Keskkooli tantsijatega võib julgelt luurelegi minna - nad on töökad, motiveeritud, teotahtelised ja andekad korraga väga mitmel alal! Olen väga, väga, väga uhke ja tänulik, et mul on au nõnda kaunite ja graatsiliste noorte daamidega koos töö

Inga Roos
Võnnu Keskkooli