Liikumine on terviseks! 06. oktoober

„Too 40 m kauguselt võimalikult kiiresti lahtises topsis vett ja täida  pudel veega sellises mahus kui palju arvad olevat vett inimese kehas; bosult hüppamisega ja jalgadega täpsusmaandumist tehes toimeta kohtunikele vastus viktoriiniküsimusele seoses spordivõimalustega vees, mägedes ja õhus; vii puutööklots põlvede vahel nö tööpingi juurde, löö klotsile nael sisse ja too klots tagasi võistkonna järgmisele teatevahetusele; testige omavahelist „keemiat” ja läbige võistkonnaga spordirõngas teineteisel käest lahti laskmata samal ajal edasi liikudes; kirjuta eestikeelsete spordialade inglisekeelseid tõlked ning paku spordialade nimetuste esimeste esitähtedega algavaid kirjanike nimesid“, -  need ja paljud teised kombineeritud spordialad olid  Võnnu Keskkooli 29-30. septembril toimunud spordipäevade sisuks, milles kesksel  kohal oli liikumise lõimingud  teiste õppeainetega ning meeskonnatöö.

Puhkepausideks veel loomingulisi sirutuspause ja loovliikumist Tuljaku saatel. Üheteistkümne sportmängu ja kaheksateistkümne viktoriiniküsimuse kaudu sai liikumisõpetus seostatud nii matemaatika, keemia, füüsika, emakeele ja kirjanduse, muusikaõpetuse, kunstiõpetuse, geograafia, loodusõpetuse, bioloogia , inglise ja vene keele, tehnoloogiaõpetuse ning informaatikaga. Mis veelgi olulisem, õpilased said suurepäraselt hakkama, lõimides omavahel nii õppeained kui ka head läbisaamist ja teineteise toetamist oma võistkonna sees.

Vahetut konkurentsi pakkus neile selles õpetajate võistkond viktoriinipäeval, innustavat tuge ja kohtunikuks olemise abi aga sportmängude päeval.

Liikumine on terviseks!

Meeleolukat videokokkuvõtet vaata SIIT!

Liikumine on terviseks!

Meeleolukat videokokkuvõtet vaata SIIT!