Õppekäik TÜ Chemicumi 19. oktoober anu.kontro

7. ja 9. klassi õpilased uurisid laboris kanamune.

Kanamuna on hinnatud toiduaine, aga samas ka huvitav bioloogiline objekt. Munalaboris võeti see põhjalikult uurimise alla: noortel munateadlastel ehk ooloogidel avanes võimalus paaridena töötades järjest süveneda kõigi kanamuna osade omadustesse, võttes appi erinevad keemilised ja füüsikalised katsed. Põneva ja vaheldusrikka katsetamise tulemusena loodeti välja selgitada, kas Eestis toodetavad kanamunad sobivad tarnimiseks munalembese Aasia suurriigi paljutõotavale turule! Lisaks said õpilased end proovile panna Munaviktoriiniga. (TÜ Teaduskool, uurimislabor.teaduskool.ut.ee/)