Rahvusvaheline Valge kaardi päev 06. aprill valdek.rohtma

6. aprill on rahvusvaheline ausa, ühendava ja ligipääsetava spordi päev. See on pühendatud spordile ja kehakultuurile, milles olulised rõhuasetused on inimese areng, haridus, tervislikud eluviisid ja rahu. 2015. aastal toimus esmakordselt rahvusvaheline digikampaania nimega #WhiteCard. See on kutse, kus oodatakse mõtlema spordiga seotud ideaalidele: rahule, pühendumisele, koostööle ja -eksisteerimisele. Erinevalt kollastest ja punastest kaartidest, mis sümboliseerivad karistamist spordiüritustel, on valge kaart sõnum ühtsusest ja solidaarsusest .

Tunnistuste ja mälestuste kaudu saame näidata, et sport on suurepärane vahend diskrimineerimise vastu võitlemiseks ja tee liikumiseks kaasavamasse ja rahumeelsemasse ühiskonda. Sport ühendab! Üle-eelmisel aastal oli Valge kaardi rõhuasetus suunatud kiusamise vähendamisele, eelmisel aastal tänati paljudes riikides Valge kaardiga meditsiinitöötajaid. Sel aastal soovitakse esile tõsta inimeste lugusid, kes on ükskõik mil viisil tundnud spordi positiivset mõju.

Kutsume teid üles jagama oma lugusid ja poolehoidu ning usku spordi ühendavasse jõudu ja edastama need sotsiaalmeedias teemaviitega #WhiteCard, et toetada rahu kaudu spordi- liikumist. Need inspireerivad lood näitavad spordi võidukäiku arengu ja rahu nimel. Nad on 6. aprilli pidustuste keskmes.

Selleks tee kaks lihtsat sammu:
1. Tehke foto endast või koos sõpradega, kellel on käes valge kaart.
2. Laadige foto üles oma sotsiaalmeedia loole ja märgistage meie kooli konto. Nii saame lood koguda ühiseks postituseks ning jagada selle päeva korraldajatega. Võimalik on saata ka kooli e-posti aadressil kool@vonnu.edu.ee ühispostituse jaoks.

Iga #WhiteCard taga on lugu. Mis on Sinu oma?

Selleks tee kaks lihtsat sammu:
1. Tehke foto endast või koos sõpradega, kellel on käes valge kaart.

Iga #WhiteCard taga on lugu. Mis on Sinu oma?