Spordivaimu naeratus 04. veebruar valdek.rohtma

Kolmapäeva (03.01) pärastlõunal, kui koolimaja oli vaikseks jäänud, algas midagi ebatavalist. Tartu Suusaklubiga sügisel alanud koostöös tegutsev suusarühma esindus valmistus oma esimesele võistlusele minekuks. Toimus Lemeks Tartumaa Suusatalve järjekordne etapp ja seekord siinsamas lähedal Vooremäe Suusakeskuses. Täname väga kooli ja suusarühma esindajaid: Karl Oskar Villak, Uku Lepikov, Leonard Kristjan Bolshakov ja Valter Käärma ning treener Hanna Britt Laursoo.

Samal ajal avati võimla reeglina suletud suured välisuksed ja toodi sisse tellingud. Korvpalli ja teiste pallimängude traditsioon on Võnnu Keskkoolis pikk, kuid seni puudus taristu, et alade harrastamise saaks viia järgmisele tasemele ja oleks võimalik võistlussarjades osaleda ning võistlusi korraldada. Algas kvaliteetse elektroonilise tabloode süsteemi paigaldus, mis edaspidi toetab koguni kaheksa erineva võistkondliku ala täiuslikumat harrastamist.

Sügisel alanud koostöö Delta korvpallikooliga on väga hästi käivitunud. Treeninggrupis on kujunenud tuumikmängijad ja ootame väga, et piirangud võimaldaks varsti nii koolimajas võistlusi korraldada kui ka väljaspool osalemas käia.

"Kaasaegne elektrooniline ning juhtmevabalt juhitav tabloo on iga spordisaali uhkuseks! Taani tootja Nautronic tablood on igas mõttes vastupidavad, kasutajasõbralikud ning mugavad hallata. Omalt poolt loodame, et koolipere jaoks tehtud investeering pakub aastateks ja aastateks spordisõpradele rõõmu ning tõstab kogukonna õhinat käia omadele kaasa elamas." Kommenteerijaks peale paigaldustööde lõppu oli Spordiareenid OÜ juhatuse liige Mario Luik.

Delta Basketball juhi Esko Tõnissoni sõnul võimaldavad antud tablood meil nüüd spordisaalis pidada  ametlikke mänge Eesti meistrivõistlustel. Järgmisel hooajal, kui kõik ilusti treeningutel käivad ja pandeemia meid enam ei sega, saame osaleda Võnnu Keskkooli võistkonnaga Eesti meistrivõistlustel ning kindlasti saame osad mängud tänu uutele tabloodele oma majas pidada. Suurt indu treenimisel.

Sporditaristu loomise ja toetamise suurim tänu kuulub direktor Valdek Rohtma sõnul Kastre Vallavalitsusele. Saame luua tingimusi ja edendada spordielu võimaluste piires, mis meile usaldatud ja antud. Kooli staadioni avamisest saab sügisel kolm aastat, suusapargi soetamisest ja suusaradade rajamisest koostöös Vooremäe Suusakeskuse rajameistriga kaks aastat.

Võnnu Keskkool on partneriks ka olümpiafilosoofiat käsitlevas rahvusvahelises Erasmus+ projektis INSPIRE. Olümpiavaim on rajatud kolmel põhiväärtusel, millele võib lisada palju teisi nagu näiteks julgus, visadus ja vastupidavus. INSPIRE ühendab need eluväärtused olümpiafilosoofiaga, milles õppimine toimub keha, vaimu ja tahte tasakaalustatud arengu kaudu. Pierre de Coubertin pidas sporti mitte ainult sportlaste võimalust proovile panna oma võistlusoskused, vaid ka ′′iga üksikisiku jaoks kasutada sporti sisemise täiustamise ressursina ". Seega aitab sport luua paremaid inimesi paremasse maailma.

Mõtleme suurelt ja viime oma unistusi järgemööda ellu. Jääb soovida jaksu õpetajatele, treeneritele ja eelkõige võimaluste kasutajatele. Trennis näeme!