Talv on lõppenud, elagu talv! 26. märts valdek.rohtma

Kohe-kohe toimub üleminek talveajalt suveajale, ja kuigi mõnes paigas Eestimaal saab veel suusatada, tõmbame oma koolis joone alla kogu talihooajale, millesse mahtus palju alates varustuse hankimisest kuni suurepäraste tulemusteni. Oleme väga tänulikud partneritele, kolleegidele, osalenud õpilastele ja kindlasti lastevamenatele.

Sügisel alustasime koostööd Tartu Suusaklubiga ja käivitusid treeningud kooli suusarühmas Hanna Britt Laursoo juhendamisel. Meie õpilased jõudsid Lemeks Tartumaa Suusatalv 2021 sarjas võistlustele ja saavutasid häid tulemusi.

Vooremäe Terviseradade meistri Rain Janseni abiga, kes on ka Võnnu Keskkooli vilistlane, saime suusatada hea tasemega suusaradadel.

Võnnu Vabatahtlik Päästeselts aitas rajada uisuväljakut, mis aitas tegevustesse vaheldust tuua.

Koroonaviiruse leviku tõttu toimusid sündmused kehalise kasvatuse tundide raames ja nii sai talispordipäev peetud koostöös Elva Suusaklubiga laskesuusatamist katsetades, vastlapäev tähistatud algklassidel Võnnu Mahetalu saanisõitudega ning vanematel kooliastmetel kirikumäel vastlatralli pidades.

VÕNNU SUUSARÕÕM 2021

Liikuma Kutsuva Koolina sai kohe peale esimest rajatraktori külastust üles seatud kogu hooaega hõlmanud väljakutse Võnnu Suusarõõm 2021. Selle sündmuse raames kutsus direktor üles suusatamist lustima ja vähemalt sadat kilomeetrit  sõitma. Kõhklus oli küll hinges, sest ei olnud teada, milliseks talv kujuneb. Aga läks üle ootuste hästi. Vähemasti ühe korra käisid suusatamise näol rajameistrile tänu avaldamas 10 kolleegi. Eraldi arvestuse said algklassid, kes osalesid väljakutsel grupina. Õpetajad Evelin Villak ja Ene Runno viisid klassijuhatajatunnid üle välitingimustesse ja suusarajale. Esimene klass suusatas kehalise kasvatuse tundide väliselt kokku 221,6 km ja teine klass 116,5 km. Väljakutse täitis õpetaja Meelis Kuldkepp, kes osales esimest korda pikamaasuusatamise sarja Estoloppeti maratonidel ja suusatas hooajal üle 154 kilomeetri. Väljakutse autorina püüdis direktor Valdek Rohtma täita eesmärgi täismahus Võnnu suusarajal. Hooaja 552 km-st läbis ta Võnnus 103 km, mis täitus täpselt Eesti Vabariigi 103. sünnipäeva hommikul. Olgu nii tänutäheks kui väikeseks avansiks järgmiste talvede ees karikad suusalustist osa võtnud klassidele ja kolleegidele ning medalid 1. ja 2. klassi õpilastele.

VÕNNU SUUSARÜHM

Sügis 2020. Pakkumine suusaklubi töös osalemiseks. Kuna taolist polnud meie koolis varem olnud, oli suhtumine esialgu kõhklev. Tutvuma ilmus kümme õpilast. Aja edenedes lisandus aina rohkem huvilisi ja liitujaid. Suisa nii palju, et treener Hanna Britt kehtestas piirarvu, milleks jäi 20.

Ja siis saabus superilus talv, kus rajal oli enamasti 15 ja rohkem treenijat.

Suusatamine nõuab väga mitmekülgset treeningut: jooksmist, erinevaid pallimänge, rullsuusatamist (sügisel oli see eelistatuim ala), piltorienteerumist, jooksu - ja hüppeharjutusi ning palju muud sellist.

Treeningute käigus arenesid mitmed noored väga edukalt ja näitasid tõsist huvi suusatamise vastu.

Koolimaja lähemasse ümbrusse sai valla toel suurepärane suusarada pressitud ja lisaks sõideti mitmel korral õhtupimeduses Mammastesse, et tutvust teha keerulisema maastikuprofiiliga.

Suurema kogemuste pagasiga tegijad pääsesid talve alguses treeneri kutsel Tartumaa Lemeks Suusatalve etappidele ja siis juba võistlema. Võistlused toimusid Vooremäel, Lähtel, Kambjas ja Tartus.

Klubi liikmetest panid ennast proovile Karl Oskar Villak, Valter Käärma, Uku Lepikov, Joonas Aviste, Jürgen Osik ja Leonard Kristian Bolšakov.

Tänaseks on suusaradadest ilusad mälestused, aga huvi treeningute vastu pole kadunud. Treener pakub ka distantsõppe ajal võimalusi enda vormis hoidmiseks.

TALIHOOAEG SÕNAS ja PILDIS

Liikumisõpetaja Asser Jaanimets: "Visad pole hinged ainult jõuluajal ja ameerika filmides. Siinsamas Võnnu metsades, külades, alevikus ja kooli spordiradadel kohtame noori ja vähemnoori, kes lumel ja jääl esimese laskumise või kukkumise peale püssi põõsasse ei viska. Tõeliselt visad hinged. Mõned kohe nii, et nende liikumist salvestavad nutiekraanid kolmekohalise numbriga kilometraaži näitavad. Saamegi nüüd vaadata, kuidas neil liikumine edenes ja edeneb. Ja seda lausa 50 päeva jooksul. Siin on kokkuvõte Võnnu koolipere talispordist ja -rõõmudest.
Head vaatamist. Visa Hing I- IX osa (20 minutit) ja ca 350 pilti."

Film: https://drive.google.com/file/d/1EMIYzQfGbYetLmEhpM9sBCr29ATh6MhE/view?usp=sharing

Pildid: https://drive.google.com/drive/folders/1KcvgFMonNum5OG5T85L61sTeDL178aOp?usp=sharing

VÕNNU SUUSARÕÕM 2021

VÕNNU SUUSARÜHM

Ja siis saabus superilus talv, kus rajal oli enamasti 15 ja rohkem treenijat.

TALIHOOAEG SÕNAS ja PILDIS

Head vaatamist. Visa Hing I- IX osa (20 minutit) ja ca 350 pilti."