Tänavakunstituur Tartus 24. september valdek.rohtma

Esmaspäeval käisid gümnasistid kunstiajaloo õuesõppe käigus Tartus Karlova linnaosas tänavakunstiga tutvumas. Pseudo Tours giid Stella alustas meiega tuuri Aparaaditehase hoovilt, kus rääkis hoone ajaloost ja seal olevast seinapildist. Edasi liikusime  õuesid mööda Trükimuuseumi juurde ning Kastani tänava kaudu jalutasime Kasekese restoranini, kus on ametlikult vabad "lubatud" seinad. Nendele võib igaüks kunsti luua. Räägiti tänavakunsti festivalist, piltide loomise erinevatest stiilidest ja vabade seinte saamisest.

Nägime sügiseses Tartus ägedaid värvikirevaid seinu ja kuulsime piltide taga „peidus“ olevaid lugusid.

Päevaga jäid rahule ka õpilased:

"Väljasõit Karlovasse oli hea mõte, sest andis kindlasti harjumuse kunsti tänavatel nägema hakata."-12. klassi õpilane

"Oli hea võimalus käia ja vaadata kunsti, mis on just suunatud noortele."- 11. klassi õpilane

"Nägin sel tuuril tänavakunsti ja selle arengut. Arvan, et selline kunst on vaatamist väärt. Saime ettekujutuse kunstnike mõttemaailmast."-12. klassi õpilane

"Sain teada rohkem tänavakunsti ja selle loojate kohta, nende kohta, kes on seinu kaunistanud -nt. Bach, Kiwie ja K2rti . Oli väga meeldiv!"- 10. klassi õpilane

"Mulle väga meeldis. Sellistel tuuridel võiks veel käia."- 10. klassi õpilane

Päevaga jäid rahule ka õpilased:

"Mulle väga meeldis. Sellistel tuuridel võiks veel käia."- 10. klassi õpilane