Tarkusepäev – millesse me usume?! 01. september valdek.rohtma

Armas koolipere, head tarkusepäeva! Tere tulemast videosilda õpilased, kolleegid ja külalised! Tere, armsad koolitee alustajad esimeses klassis, uued gümnasistid ning lõpuklassid nii põhikoolis kui gümnaasiumis! Tänan tulemast, head külalised, ja soovin head tervist meile kõikidele!

Haritud ja tark rahvas on võimas ideaal, mille täitumise poole püüdleme, ja mille on lipukirjaks pannud Eesti Vabariigi järgmine president Alar Karis. See on nii ideaal kui ka mineviku tegelikkuse tunnetus ja oleviku taju. Öeldakse, et oleme edetabelite usku. Küllap usk määrab palju. Igal juhul on palju edetabeleid, milles kõrgel positsioonil olemine teeb rõõmu. Samas on meil nii koolis, kogukonnas kui riigis küllalt teemasid, kus tahaks teha suuri arenguhüppeid. Tahaks hüpet, tahaks ruttu, tahaks palju paremini, kuid iga muudatus vajab planeerimist, vajab aega.

Meil on seljataga kooli õppekavade uuendus, ees seisab arengukava loomine. Meil on kasvav ja arenev gümnaasium õpilaste arvu ja koostöövõrgustike laienemise mõttes. Muidugi vaatame üle ka seniseid aktiviteete ja teeme neis muudatusi.

Hetkel on lõppstaadiumis kogu kooli elektrivõrgu väljavahetamine. Valgema, võimalusterohkema ja turvalisema süsteemi huvides tuleb pisut ebamugavusi taluda, kuid see on pingutamist väärt.

Mina koolijuhina usun teadusse ja teadmistesse. Seejuures on oluline, et meil kõigil oleks võimalus oma arengut suunata igal võimalikul viisil. Luua kunsti, teha muusikat, õppides avardada läbi seoste loomise maailma tunnetust, saada targemaks ja seejuures hoolida enda kõrval teistest inimestest. Ennas kokku võttes, ja olles nõudlik nii enda kui teiste vastu, saame rahvana paremaks ja targemaks. Tasub pingutada!

Kooli poolt panustame, et õppimisvõimalused oleksid rikkalikud, huviringide valik mitmekesine. Liitusin esimesel võimalusel Võnnu Keskkooli nimel taas kord Koolirahu programmiga, mille raames

• märkame, kuulame ja tunnustame üksteist;
  • oleme sallivad, hoiame kokku ja aitame üksteist;
  • teeme koostööd ja osaleme aktiivselt koolielus, armastame õppimist ja õpetamist;
  • hoidume vaimsest ja füüsilisest vägivallast ning meelemürkidest, sest kool peab olema turvaline ja mõnus paik!

See on meie võimalus saada veelgi enam haritud ja targaks rahvaks!

Tere tulemast igale ka väga-väga väikesele panustamisele õpilase, vanema, kolleegi või kooli sõbra rollis. Me asume hariduse usku Kastre vallas, oleme kasvav kool ja kui tahame väga, pingutame kõvasti, saame üle takistustest ning loome rõõmu!

Imelist tarkusepäeva meile kõikidele!

Valdek Rohtma

01.09.2021

• märkame, kuulame ja tunnustame üksteist;
  • oleme sallivad, hoiame kokku ja aitame üksteist;

See on meie võimalus saada veelgi enam haritud ja targaks rahvaks!

Imelist tarkusepäeva meile kõikidele!

Valdek Rohtma

01.09.2021