Vaba tahe olla vabatahtlik 30. november valdek.rohtma

Tartu Ärinõuandla eestvedamisel toimub juba aastaid  tunnustamiskonkurss Tartumaa HEA TEGU. Sellega soovitakse esile tõsta ja tunnustada neid, kelle teod muudavad meie kodukohta paremaks, kogukonda ühtsemaks ning kodanikuühiskonda tugevamaks.

25. novembril pidanuks toimuma tänuüritus, kus selgunuks  Tartumaa parimad selles vallas. Selgusidki, kuid tunnustamas käidi kõiki neid nende kodudes.

Parima vabakondlase/vabatahtliku tiitlile nomineeriti meie kooli 11. klassi noor Kerda Alla. Tiitel jäi seekord saamata, aga nominendina sai Kerda tunnustuse, mille on auga välja teeninud.

Arvuti vahendusel saime sel teemal pisut juttu ajada.

Kust sai alguse Sinu vabatahtliku töö?

Minu vabatahtlik töö sai alguse sellest, kui mu sõbranna mind esimest korda endaga kaasa kutsus, et ühele üritusele vabatahtlikuna appi minna. Pärast seda tundsin, et see pakub rõõmu ja jätkasin: alguses olin emaga koos, aga siis juba kutsuti mind ennast.

Kus oled kaasa löönud?

Neid on päris palju ja keeruline oleks neid siin loetleda.

Pakub see Sulle rõõmu?

Vabatahtliku töö on huvitav ja lõbus.

Mida ütled nendele, kes pole sellise asja peale mõelnud?

Need, kes pole selle peale mõelnud, peaksid seda tegema, sest tegevus annab nii palju kogemusi, mida tulevikus võib vaja minna.

Kas vajad tunnustamist või tunned rõõmu aitamisest lihtsalt niisama?

Kui üritusel oled aktiivne ja hästi töökas, siis see torkab korraldajale silma ja järgmine kord kutsutakse tõenäoliselt jälle. Tavaliselt leitakse mingi võimalus ka tunnustada, aga minu jaoks pole see tähtis, mulle lihtsalt meeldib.

Kas see tänu, mille said, innustab Sind edaspidi rohkem pingutama?

Kindlasti innustab, sest näitab mulle, et minu pingutusi märgatakse ja see motiveerib veel enam pingutama.

Kerda avatud ja rõõmus meel pole meile võõrad, aga et seda märgatakse meie majast kaugemal, teeb rõõmu kahekordseks.

Arvuti vahendusel saime sel teemal pisut juttu ajada.

Kust sai alguse Sinu vabatahtliku töö?

Kus oled kaasa löönud?

Neid on päris palju ja keeruline oleks neid siin loetleda.

Pakub see Sulle rõõmu?

Vabatahtliku töö on huvitav ja lõbus.

Mida ütled nendele, kes pole sellise asja peale mõelnud?

Kas vajad tunnustamist või tunned rõõmu aitamisest lihtsalt niisama?

Kas see tänu, mille said, innustab Sind edaspidi rohkem pingutama?