Meie lood

Pressiteade (11.10.2018): Tähed võivad sündida igal pool! Võnnu Keskkool saab omale kauaoodatud uhiuue staadioni 11. oktoober valdek.rohtma

Reedel, 12.10.2018 kell 12:00, avatakse pidulikult Võnnu Keskkooli vastvalminud staadion, mida ei ole Võnnu kogukonnal sellisena kunagi olnud. Staadion avatakse Kastre vallavalitsuse, tööd teostanud OÜ Kivipartner esindajate, koolipere ning kogukonna liikmetega üheskoos. Külla on kutsutud Eesti üks tippkergejõustiklastest, 400 meetri tõkkejooksja Jaak-Heinrich Jagor, kes avamise järel viib läbi lühikese demostratiivse treeningu.

Võnnu kandist on sirgunud mitmed tuntud kergejõustiklased, kuid seni puudus piirkonnas kergejõustiku staadion. Vastvalminud kompleksile on rajatud loodusliku siirdmuruga jalgpalliväljak mõõtmetega 40x60 m, kuue rajaga jooksusirge pikkusega 130 m, neljarajaline ringrada ümber jalgpalliväljaku  pikkusega 250 m, kaugus- ja kolmikhüppepaigad, kuulitõukering  ning asfaltkattega korvpalliväljak. Võnnu Keskkooli staadioni ehitus läks maksma 356 581 eurot. Töid teostas OÜ Kivipartner ajavahemikul 18.juuni kuni 12.oktoober 2018.

Võnnu Keskkool on liitunud Liikuma Kutsuva Kooli võrgustikuga. Uus staadion avardab võimalusi nii sportimiseks kui aktiivse eluviisi viljelemiseks.

Tähed võivad sündida igal pool! Tähtis on luua tingimused ja pakkuda tuge, et anded saaks avarduda. Valminud taristu on kasutatav ja kutsub liikuma kogu siinse kandi rahvast, et olla eeskujuks ning kanda nii sõnas kui tegudes Liikuma Kutsuva Kooli mõtteviisi,” lisas koolidirektor Valdek Rohtma.

„Valla esimesel tegutsemisaastal oleme peamiselt olnud keskendunud haridusasutustes uuenduste läbiviimisele. Igas haridusasutuses on toimunud märkimisväärsed muutused ning Võnnu Keskkooli juures on staadion üks paljudest,” sõnas Kastre vallavanem Priit Lomp. „Oleme koostamas maakondlikul tasandil Tartumaa Arengustrateegiat, mille suureks visiooniks võiks olla Tartumaa elanike maksimaalselt kõrge tervelt elatud aastate hulk. Head sportimis- ja liikumisvõimalused on kindlasti selle üheks eelduseks.“

Lisainfo:
Direktor